Uyanış: Büyük Selçuklu 28. Bölüm🏹

2,4 mln. weergaven902

  Uyanış: Büyük Selçuklu 28. Bölüm Özet:
  Hasan Sabbah ve Batıniler, Başulu’yu tuzağa düşürüp onu kaçırmışlar, öte yandan büyük bir kumpas kurup Şelemzar’ı ele geçirmeyi başarmışlardı. Diğer taraftan Sencer, Başulu’nun kaçırıldığını ve Livya’nın yaralanmasına sebep olan kişinin Efruz olduğunu ve Efruz’un Sabbah’a çalışan kıdemli bir Batıni olduğunu öğrenmişti. Başulu’yu Batınilerin kaçırdığını anlayan Sencer, Efruz’u yakalamak için Şelemzar Darüşşifası‘na doğru yola koyulmuştu.
  Başulu’nun Sabbah’ın elinde olduğunu öğrendiklerinde Şelemzar’ı alamayacaklarını anlayıp Sabbah’ın Başulu’yu serbest bırakmak için istediği Nizar’ın Hilati’ni getirmeyi kabul etmek zorunda kalmışlar ve Melikşah’ın huzuruna çıkıp bir bahaneyle Nizar’ın Hilati’ni istemişlerdi.
  Melikşah, kısa bir süre sonra Sencerlerin gizli yürüttükleri bu harekâtı öğrenmiş ve Nizar’ın Hilati’ni vererek; Sencerlerden gizli olarak Sabbah’a bir tuzak kurmuş ve sırrın aşikâr olma vetiresini bu şekilde başlatmıştı.
  Melikşah’ın kurduğu tuzağın neticesinde Sabbah hem hilatten hem de Başulu’dan olmuştu. Çünkü Melikşah, Başulu’yu Şelemzar’dan kaçırtmayı başarmıştı. Sencer, Nizamülmülk, Tapar ve Melikşah saraya dönmüşlerdi.
  Başulu, Melikşah’ın karşısına gelmişti. Başulu mecbur kalıp yüzündeki peçeyi indirince uzun yıllar sonra ilk kez Başulu ve Melikşah, birbirlerinin yüzünü görmüşler ve sır açılmıştı! Yıllar önce bu sırrı tertipleyen ve Melikşah’ın tahta çıkmasını sağlayan Nizamülmülk, sultana yalan söylediği için nasıl bir hükümle karşılaşacaktır?
  Melikşah, yanına kadar yükselip yine de kendisinden saklanan Sencer’i ve Melikşah’ın kendisini öldü bilmesine tahammül edip saklanmayı sürdüren Başulu’yu affedecek midir?
  Öte yandan sırrın açılması çok hızlı bir şekilde tüm Selçuklu hanedanına yayılacaktır. Selçuklu Hanedanı üyeleri Başulu’nun yaşadığı ve Sencer’in gizli bir veliaht olarak ortaya çıkmasını nasıl karşılayacaktır?
  Sırrı Melikşah’tan daha önce öğrenen ve sırrın açılmaması için Başulu’nun kurtarılmasına mani olmak isteyen ve başarılı olamayan Terken’in Başulu’ya karşı düşmanca tavrı eyleme dönüşecek midir?
  #UyanışBüyükSelçuklu her pazartesi TRT 1’de!

  --------------------
  Uyanış: Büyük Selçuklu Sosyal Medya Hesapları:
  Resmi Facebook Sayfası: uyanisbuyukselcuklu
  Resmi Twitter Sayfası: UyanisSelcuklu/
  Resmi Instagram Sayfası: uyanisbuyukselcuklu
  --------------------
  TRT 1 Sosyal Medya Hesapları:
  Resmi Facebook Sayfası: TRT1/
  Resmi Twitter Sayfası: trt1/
  Resmi Instagram Sayfası: trt1

  Gepubliceerd op 24 dagen geleden

  Reacties

  1. Yaren Su SAĞNAK

   1. 35.44. Sencer kamacin yapmak istediğini yaptı 🤣🤣🤣🤣🤣

  2. Leyla Ismayilova

   Dehsetdire bu dunya esil xain ve sozun esil menasinda aglini itirmis deli olan Terkendir gormezler amma teessuf☹ Terken esil munafiqdir cehennem zebanisi lenetullah Terken.

  3. Pauline Collins

   Omer Simsek introduced me to this. It’s amazing i wish i was lucky enough to find my turkish delight! Real men and women!

  4. Buse Alkan

   Sencerin kendine has bir kılıç tarzı var ❤

  5. Burak B

   Koskoca hükümdarı ağlattınız yahu, adam sevinse mi üzülse mi bilemedi

  6. Tayyab Qureshi

   Why dislike Love from India

  7. shabeh alreh

   ..

  8. LeGeNdRy PaKhTuN • 29 years ago

   you should have putted English subtitles so NON TURKS can understand I hope you get the comment

  9. Gül 23

   1,2 bin dislike mı? Ciddimisiniz harika bir dizi şaka yapıyor olmalısınız :(((

  10. Muhammed Recep

   Çekim hatasını fark edenler 1:14:49

  11. Bekir Sürmeneli

   Ahmet Sencer

  12. Fethiye Gümüş

   Şu dizinin altındaki alt yazı ne ya kaldırın zaten yanlış yazıyorlar

  13. Rotasız Bisikletçi

   Mitras denen şu donuk suratlıdan başka oyuncumu yokta onu gene getirdiniz diziye. Onun olduğu sahneleri atlatarak iz zliyorum daha öncede kardeşi vardı salak salak rol yapan

  14. Umar Rahimov

   Yusuf xamadoniy purimiz Xorazmda yashagan manimcha

  15. Abdurrahman SUSKAN

   Buğra GÜLSOY(MELİKŞAH) oynamıyor sanki yaşıyor ve diğer oyuncular hepiniz harikasınız sonra ki bölümü sabırsızlıkla bekliyorum ellerinize sağlık Oğuz Kağan ile alakalı çekerseniz daha güzel olacağını düşünüyorum.

  16. Lee Majoor

   TURANŞAH VE TUĢTEKIN SELAHATIN EYIBININ OĢLU OLUYOR SAF TÜRK ISMI BUNLAR .PKKLILAR SELAHATIN EYUBIYE PKKLI DEMESI ISIMDEN BELLI GERÇEK OLMADIĢI

  17. zaur agabala

   Zubeyda hatunu cox istyrom iyi bir oyuncu

  18. temizlik servisim

   ne olur finale girme bayılıyorum bu filime

  19. ABDULLAH DEMİR

   L

  20. Sudenaz Coşkun

   Bozkuşla livyaya noldu

  21. Kamer Kemal

   Allahım sana şükür ya rabbüm ama böyle tepki beklemiyidim bi başulaya sarılaydın la

   1. Kamer Kemal

    Bu arda bu benim telefonum değil annemin

  22. Enes Caliskan

   ızlenme oranı az yukseldımı hemencık degısım gosterıyor yapımcıları yayıncıları vs vs vs vs artık ızlemıyorum 1 er dakıkalık bolumler atıyorlar :) dalga gecer gıbı

  23. Ramazan Çelebi

   Abicim allah rızası için şu diziyi zamanında yükle ya nerde 29 bölüm ben niye goremiyom

  24. Sudenaz Coşkun

   Ya pardon da hepsi Melikşah başuluğ ile görüşmeye devam ettiği için oldu o görüşmeseydi çocuk yapmasaydı bu kadar insan gizlenmek zorunda kalmazdı kendi hatasını insanlardan çıkarıyor

  25. ALTIN SAVAŞÇI

   Tacilmulku öldürsünlər hər yerə burnunu soxur

  26. Yiğit & Melikşah ALDATMAZ

   Arkadaşlar 2.03.20 de çalan müzik nedir

  27. Fatih Askin

   Melikşah zayıf

  28. Vedat Arslan

   🇹🇷

  29. Ahmet Gültekin

   Flimler neden hep geç yükleniyor izlenmesin diye mi

  30. yasin sancar

   Şu terken hatunu oynayan kadın öyle itici ki kadın iyi rolde bile oynasa gene itici.

  31. Yusuf Kuşci

   Ya insan bu kadar güzel bir şekilde olur Zübeyde Hanım'ın her şeyi şahane çok iyi

  32. syed ashiq hussain shah

   Love from Pakistan

  33. ZEYNEP ERVA Önder

   Sana yazıklar olsun Melikşah yaa Sencerin ne suçu var sanki o dedi doğar doğmaz benim üstümden oyunları kurun 18 yıl babamı , ağabeyimi göremeyim koskoca saray yerine küçücük obada kalayım dedi sanki kurulan oyunları Sencer mi bozacaktı da Melikşah Sencerin yüzüne bakmıyor ben anlamadım düşmanına merhamet eden Melikşah oğluna karısına mı merhamet etmiyor senin Sultanlığın yerin dibine batsın Melikşah yazıklar olsun sana senin yüzünden devlet yıkılacak senin gibi sultan olmaz olsun çok yanlış yaptı Melikşah

  34. GÖNÜL ATEŞ

   Çok şükür Ayaz a da şahsi rol verildi⛄

  35. Ayse haskan Yilmaz

   Terkeni hiç sevmedim fesatmelihşahada karşı gelecek sanki hep bir oyunların peşinde

  36. Merve Ardıç

   1.35.40

  37. mieke Google

   Haklisiniz. Dediginiz gibi Zubeyda Hatun karismatik, asil ve guzel karakterli bir Hatundur. Herseyden once devletli bir Hatun. Ama korkarim sonu iyi olmiyacak. Iyilerin dusmani cok olur. Su terken den de cok biktim. Sinirimi bozuyor. Daha ne oyunlar oyniyacak su terken.

  38. Kazbek Kazbek

   Meliksahla Hacenin konusmasnda hangisi hakli ? Cevap Turkluyunu beller ne kadar Turksun acele etme ❤️

  39. Kazbek Kazbek

   Ещё вопрос такое, Меликшах спросе с Хадже прав он как вы думаете?

  40. Kazbek Kazbek

   Meliksahla Hacenin konusmasi Вечно

  41. Leylak

   Hainler içeride olunca kapı kilit tutmaz imiş

  42. Sevinc Rzayeva

   Insaalaah bu dizi uzun surer .akilsizlar veya anlamayanlar dislike koymasin gunah

  43. Seymur Aliyev

   Allah Türke yar olsun Amin Allah

  44. Seymur Aliyev

   Allah Türke yar olsun Amin Allah

  45. eam gamer

   Arkadaşlar şu anda sencer bey ve alp leri kilip i yapıyorum izlemenizi tavsiye ederim

  46. Taleh Ilyasov

   13:22 Böyük bir yük kalkdi tipki Azerbaycan shivesinin aynisi

  47. Ayla Xd

   Ah meluh sah sende bu hatun varken terken taci mulk sirtin yere gelmez tekis dusmanlari disarda arama icerde hasan sabah amca oğlu yok yok secluklu ayakta nasil dursun melih şah hanki birinlan ugrassin şu tekisin gözleri nasil acildi pusatlan selemzari ne ara aldi orayi hasan sabah rum atesiyle almadi mi vay be ne itifak saglamislar dusman dolu 4 birtaraf

  48. S.H.D

   ya abi sen neden bu bölümlei geç yüklüyon

  49. Eren Deniz

   Zübeyde melikşahı üst üste göt etti ahahahaah

  50. Beytullah Canıdemir

   Dizide çok fazla çelişkiler ve akla uymayan olaylar var savai sahnelerinde bir yerin müdafasını asla yapmıyorlar düşman direk gelip oku atıyo saldırıyo savunma kısmını diziye yansıtmıyorlar bunun değişmesi lazım birde birilerine saldıracak asla ve katla etraflarını sararak saldırmıyolar akıl alır gibi değil

  51. Mansur ma'nâ-yı harfi

   Rahman, Rahim olan Allah'ın ismiyle Elif, Lâm, Mim. İşte bu, o Kitab'dır ki, onda şübhe yoktur. Takvâ sâhibleri için bir hidâyettir. Onlar ki, gayba inanırlar, namazı hakkıyla edâ ederler ve kendilerine rızık landırdığımız şeylerden (Allah yolunda) sarf ederler. Yine onlar ki, sana indirilene (Kur'ân'a) ve senden önce indirilenlere (diğer kitablara) inanırlar. Onlar âhirete de kat'i olarak imân ederler. İşte onlar, Rablerinden bir hidâyet üzeredirler, kurtuluşa erenler de işte ancak onlardır. (Bakara Suresi -- 1, 2, 3, 4, 5, ) Kişi büyük günahlardan kaçındığı takdirde, beş vakit namazlar, cumadan cumaya ve Ramazan'dan Ramazan'a, aralarında işlenen günahlara kefarettir. (Müslim, Tahâret, 16) Ramazan'ı yaşadığı hâlde günahlarını bağışlatamayan kimsenin burnu yerde sürünsün! (Tirmizi, Deavat, 100) Kim Müslüman kardeşinin onurunu savunursa Allah da kıyamet gününde onun yüzünden cehennem ateşini savar. (Tirmizi, Birr ve Sıla, 20) Kişinin haksız yere bir Müslüman'ın onuruna dil uzatması, en büyük günahlardandır. (Ebu Dâvud, Edeb, 35) "Mü'minler birbirlerini sevmede, birbirlerine karşı sevgi ve merhamet göstermede tek bir beden gibidir. O bedenin bir organı acı çektiği zaman, bedenin diğer organları da uykusuzluk ve yüksek ateş çekerler." (M6586, Müslim, "Birr" 66) "Dikkat edin! Müslüman, Müslümanın kardeşidir. Müslümana, gönül rızası olmadan kardeşinin malı helal değildir." (T3087, Tirmizi, "Tefsiru'l -Kur'an" 9) "Müslüman, Müslümanın kardeşidir. Bir Müslümanın din kardeşine maldaki kusuru açıklamaksızın satması helal değildir." (İM2246, İbn Mâce, "Ticaret" 45) Bu, Allah'ın kullarının kalplerine yerleştirdiği merhamettir ve Allah, ancak merhametli kullarına rahmet eder. (Müslim, Cenaiz, 11; Buhâri, Merda, 9) "Allah'ım! Nimetinin yok olmasından, verdiğin afiyetin (nimet ve sağlığın) bozulmasından, ansızın cezalandırmandan ve öfkene sebep olan her şeyden sana sığınırım." (Müslim, "Zikir", 96) Rabbim Ramazan ayınızı, Cum'a gününüzü, Kadir gecenizi mübarek eylesin. Bu önemli saatleri bizlere faydalı, hayırlı, bereketli kılsın. Bu güzellikler hürmetine bizlere istikamet versin ve istikamet den bir an bile olsa hak üzere yaşamayı nasib'dar eylesin. Allah'a emanet olunuz

  52. Fevzi Pekel

   Zübeyde hatun hatun gibi hatun

  53. Fevzi Pekel

   Dizi telkene kaldı yazık

  54. Veysel Coskun

   Melih saha gelip geçen fırça atıyor bu nasıl sultan anlamadım yok böyle saçma bir şey

  55. 9 Alkan

   Ne lan bu yalan rüzgarı dizisine çevirmişiniz karılar bir tarafta didişiyor dizinin ismini başka bir şey koysaydınız👎👎👎👎👎

  56. khadim hussain

   🔥♥️♥️♥️

  57. Ahmet Erdem

   Konuşmalar fon müziği sayesinde anlaşılmıyor. Geri zekalısın. Hainsiniz. Fetöcüsünuz ve TRT Sizi fark etmiyor

  58. Cebo Aydog

   düzelir be

  59. Kenan Uzun

   Ya arkadaş filmi izliyorum ama kamera sürekli hareket halinde hele ki kılıç sahnesinde gözleri fena yoruyor

  60. Eda SKU Soku

   Faysal diziye çok yakismis

  61. Eda SKU Soku

   Turkiyenin başına gelmiş en güzel dizii

  62. Aleyna Cil

   Vubbhnbbhuhh42yo

  63. Bjk Karakartal

   yazın kenara bu kadının ses tonu kimse de yok ..iki kızın annesi varya

  64. You Tube

   ALLAH YARDEMJINIZ OLSUN

  65. Mahir Yazıcı

   Bizanstan gelen ustalar biraz hiristiyana benzeseydi eyi olurdu.adam bildiğin mübarek adama benziyo

  66. zamane genclik

   1:56:00 daki sarkinin adi ne gencler?

  67. Erol Bellek

   Devleti Aliyye için kardeş ve Akraba Kat-li Vaciptir

  68. Ceyhun Yusifov

   Ogul babanin sadagindaki okdur.👍

  69. limon kresevi

   ÇOK KÖTÜ BİR DİZİİİİ

  70. Ayah Naz

   Selcuklu saltan 29 bolum dal do

  71. bekmyrat rejepov

   Turkmenistandan selamler olsun. Senjer begin mezari benim kolayimda, Merw sehrinde yerleshiyor.

  72. Fatma ESKİ

   Ağzına sağlık Zübeyde hatun

  73. Waqar Ali

   🇵🇰🇵🇰🇵🇰

  74. Waqar Ali

   🇵🇰🇵🇰🇵🇰🇵🇰

  75. شاكر حر

   الله أكبر

  76. Aatif khan

   Please upload the next episode ❤️

  77. Furkan Gürünlü

   nlname.infoxlsope2ij4c?feature=share

  78. Sinan akdeniz

   Tabiikide tarih tamamen böyle olmamıştır zaten oldugu gibi çekseler bu dizi değil sadece belgesel olardı

  79. doliio volay

   👏Teşekkür Ederim Senarists:

   1. ßƦѺ! MLBB

    Kardeşim şu ahlaksız resimlerle gelmeyin artık rica ediyorum yoksa hesabını kapatmak zorunda kalcam

  80. Turna Hatun

   TRENDLERE SOKALIMM

  81. Muzaffer Orcan

   ....basulu hatunu gizlemeselerdi tarihin akışı nasıl olurdu acaba ?

  82. Yavuz Sultan Selim

   Ramazan Mübarek. Ey MasALLAH Sencer numusuna el uzatana cok güzel ceza verdin. Nerde O Sencerler, Sultan Meliksahlar, Osman gaziler, Fatihler, yavuzlar ki böyle namussuzlere temizlesin. ALLAH mekanlari Cennet eylesin. Amin.

   1. doliio volay

    Turanwah mukemmel sesi wahane

  83. Aytac Bakirova

   Sender data iyi

  84. zuber shaikh

   Hello sir, love from India ❤️ This drama series is the best until now. But unfortunately it is not available in hindi on youtube. I want to upload it with hindi, urdu and english subtitles so that each and everyone can watch this epic drama series. But as I upload this on youtube, I get copyright claim by TRT. Can you make this drama available in hindi language or it will be great if you could allow me to do this. Thanks and regards ☺️

  85. nur frn

   Sencer daha duygusal oynasaydı keske. Melikşah mukemmel role giriyor

  86. HALİL İBRAHİM

   İzlediğim en iyi Osmanlı dizisi bu ilk başlarda beğenmemiştim ama bir kaç bölümde nekadar güzel olduğunu anladım Melikşah Sencer filimin hakkını veriyor

   1. Zeynep Asena Asrın

    Osmanlı değil ki bu

  87. Medine Yıldırım

   Sencer&Turna😍😍

  88. Elanur Ata

   Zubeyde nin konusmasi beni bitriya tam bi hukumet kadini

  89. Yusuf Dagelen

   Iyi sirlarda ortaya cikti herkes biliyor

  90. Emine Altan

   Başuluyla melikşah sahneleri artsın ey senarist

  91. Emine Altan

   Bu sahne tekrar tekrar izliyorum Kınık obasında başulunun melikşaha karşılaşmaları bakışları

  92. Cemal Üngördü

   Sözde su koyverfınız nerde yeni bolum

  93. tavec lanü

   Nizamülmülke bişi olmasın adam harika ya.

  94. Melike Demir

   Bu filime bayılıyorum

  95. Ceyran Ceferova

   Bir musluman olarK azerbaycanli turk ovladi olarak bu dizide emeyi gecen her kesi caycisindan oyuncusuna kadar hepsinin ramazan bayramini kutluyorum emeyinize saglik yawasin turk dunyasi

  96. Ceyran Ceferova

   Ya bu kadinlara bu kadar konuwma haqqini kim vermiw de sultana yol gosterirler

  97. Ceyran Ceferova

   Turanwah mukemmel sesi wahane

  98. Pagan

   terken tedavülden kaldırılsın

  99. ilker oymak

   🌙🌙🌙🌙🌙

  100. Qasim Creation

   Bir bölüm zamanında gelir ve diğeri gecikir.